Nadšenec si vybudoval muzeum Fordu Bronco. Na Aljašce a pod širým nebem
Nadšenec si vybudoval muzeum Fordu Bronco. Na Aljašce a pod širým nebem
Aljaška nabízí fascinující scenérie, díky nimž ji řada cestovatelů označuje za nejvíce vzrušující ze všech amerických států. Realita je ale taková, že jde o drsnou část země s mnoha specifiky, se kterými se tu člověk musí vyrovnat. Řada obyvatel se tu neobjede bez odolného auta ideálně s pohonem všech kol.
V drsném kraji si Bronco vydobylo skvělou pověst
Ford Bronco platil několik dekád za robustní off-road jako dělaný pro americký venkov, ten aljašský nevyjímaje. Vůz, jehož reinkarnace se chystá na příští rok, se osvědčil i v drsných aljašských zimách. Proto se v nejsevernějším a zároveň největším americkém státě těší skvělé pověsti. Láska k modelu u jistého místního venkovana došla tak daleko, že si zřídil vlastní muzeum pod širým nebem. Jeho sbírku před časem shlédl i redaktor motoristického magazínu Hagerty.
Skvosty i zkorodované karoserie
Aljaška není místem, kde si může člověk jen tak hrát na něco, čím není. Život tu je drsný a za chyby se platí. V podobném duchu je koncipována i ojedinělá sbírka Fordu Bronco. Vidíme tu opečovávané krásky přeplňované karburátorem Holley, ale i zkorodované exempláře, jimž chybí řada dílů. A narazíme i na na studené hlíně posazené několik desetiletí staré karoserie, do kterých se citelně zanořil zub času. Ptáte se proč? Patrně proto, že taková prostě Aljaška je. Žádné pozlátko, žádné pózování. Prostě drsný svět!
Reportér se za sběratelem vydal v Shelby GT350 z roku 1966
Adam McNabb, majitel jedinečné sbírky, se nedávno dočkal návštěvy od Toma Cottera, redaktora motoristického časopisu Hagerty. Cotter se na Aljašku vydal na výsost americky, a to ve zrenovovaném Shelby GT350 z roku 1966.
Prostě tohle člověk buď miluje, anebo si ťuká na čelo. My patříme do první skupiny!